top of page
IMG_E9342.JPG

"Poczuj siebie i swój twórczy potencjał"

 Warsztat rozwojowo-kreatywny  

Za mną dwa autorskie warsztaty rozwojowo-kreatywne i był to bardzo udany czas. Ich cel to: poczuć siebie oraz swój twórczy potencjał. Piękno jakie stało się punktem wyjścia, jako zaproszenie kreatywności, świeżego spojrzenia, okazało się tak cudownym otwarciem do poznania siebie. Każdy z uczestników warsztatu miał swoje odczucie czy postrzeganie tego czym ono jest. To zaskakujące, że łączy się ono ze smakiem, zapachem czy cielesnym doświadczaniem, owoców, potraw, czy z podziwianiem natury. Pięknem jest prawda, jest autentyczność w zwierzętach czy ludziach dookoła nas, gdy się przytrafia, widzimy to w oczach, bo to właśnie w oczach patrzącego ukryte jest piękno.
Detale, kolory, wnętrza, wszystko co wiąże się z estetyką, może wzbudzać w nas zachwyt. To właśnie odczucie pozwala nam rozpoznać, że coś jest dla nas piękne. Twarz kobiety, mężczyzny, dziecka, krajobraz, kwiaty, ptaki…  wywołują ten głębszy wdech, a tuż za nim słowa: „wooow jakie to piękne”.
Rozpiera mnie duma z uczestników, dla każdego z nich to było wspięcie się na wysoki szczyt. Ponieważ namalowanie mandali, po raz pierwszy w życiu, jest trudne, konfrontujące, wymagające. A dokonali tego z tak zachwycającym efektem! Po drodze udało się zobaczyć, gdzie tkwią ograniczające myśli, przekonania, schematy, dosłownie zostało to namalowane. Kolejny raz utwierdzam się w tym, iż my doskonale wiemy sami (gdy tylko zaufamy naszej intuicji), co jest nam potrzebne, oraz co stoi nam na drodze, do pełnego rozkwitu. Jedynie nie znamy czasu, miejsca, kiedy to w sobie odkryjemy. Warto być cierpliwym, trenować to na przykład malując mandale. Wówczas w naszym życiu, będziemy mogli realizować swój potencjał w pełni.
Jestem wdzięczna za te dwa wyjątkowo cenne warsztaty.
                                             
                                                                                                                     Agnieszka Tomczuk

Alexa Young, CA

DSC_2679-Edit.jpg

Piękno 

to subiektywna wartość, czy preferencja, która jest oceniana różnie przez każdego z nas. Patrząc na coś lub kogoś, kto w naszym poczuciu jest przejawem piękna, możemy to opisywać jako harmonijne, proporcjonalne, czy estetyczne. Uważamy to za atrakcyjne dla naszych zmysłów, takich jak wzrok, słuch, zapach czy dotyk.

Poczucie piękna łączymy z przyjemnością. W naszym ciele wytwarza się dopamina, gdy patrzymy na coś z zachwytem. To powoduje, że otwieramy się na kreatywność, na nowe doznania, nowe odkrycia, idee i możliwości. Piękno poprzez energię, którą wibruje, otwiera nasz umysł i serce, a nasze samopoczucie poprawia się.

Natura emocji i uczuć

Zanim jednak się to stanie, istotne jest, by zrozumieć swoją emocjonalno-uczuciową naturę. By przyjąć i zaakceptować tę żywą część, jaka jest w nas od zawsze, bez wyjątków. Aby się do tego przybliżyć, trzeba zrozumieć czym są emocje i uczucia, jak wybrzmiewają w nas i jak je wyrażamy. To przywraca, czy pozwala na harmonijny przepływ, naszej życiodajnej energii. Być może z jakiegoś powodu, na ekspresję niektórych z nich sobie nie pozwalamy, blokujemy je. To staje się powodem, zahamowania odczuwania i wyrażania kolejnych, ponieważ nasza natura działa zgodnie z maksymą: "wszystko albo nic". To natomiast powoduje, że nasza kreatywność, nasz twórczy potencjał nie może się ujawnić. W trakcie warsztatu będziemy starać się rozluźnić napięte miejsca, by nasza twórczość miała szansę zakiełkować. 

DSC_2929-Edit.jpg
DSC_3166-Edit.jpg

Czy ten warsztat jest dla mnie?

Jeśli zadajesz sobie pytania: Jak otworzyć się na siebie i swój twórczy potencjał? Co wstrzymuje mnie, by kreować? Jak mogę konstruktywnie wyrażać siebie i swoje emocje? To oczywiście ten warsztat jest dla Ciebie. Jeśli odczuwasz potrzebę, by zwolnić, zrelaksować się, spędzić czas w twórczy, a zarazem rozwijający sposób, to ten warsztat z pewnością ją spełni. Być może masz ochotę stworzyć własną, niepowtarzalną MANDALĘ, namalować ją własnoręcznie, ze swoją wewnętrzną intencją - zapraszam Cię, abyś dołączyła do nas. 

Ten warsztat powstał z intencją, by poprzez piękno, jego emanację otwierać się na swój twórczy potencjał.

Plan warsztatu

sobota:

11:00-12:00 - rozpoczęcie warsztatu, zapoznanie się z uczestniczkami warsztatu;

12:00-14:00 - eMOCja w barwach oraz Twoja droga w poszukiwaniu piękna - praca z kolorem oraz rysunkiem;

14:00-15:30 - przerwa na wspólny posiłek;

15:30-19:00 - co skrywa obraz - praca w poszukiwaniu potencjału twórczego, a także wprowadzenie do tworzenia MANDALI oraz materiały malarskie niezbędne do jej tworzenia - część malarska.

niedziela:

10:00-11:00 - wspólny krąg;

11:00-13:00 - Twoja osobista MANDALA - część malarska ;

13:00-14:30 - wspólny posiłek;

14:30-16:30 - Twoja osobista MANDALA - część malarska;

16:30-17:00 - podsumowanie warsztatu.

Warsztat odbędzie się w kameralnym gronie, dlatego ilość miejsc jest ograniczona. Miejsce warsztatu jest zaciszne, zapewni prywatność i komfort uczestniczkom.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: aatomczuk@wp.pl, bądź poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej;

Inwestycja: 600 zł (w tej kwocie znajdują się wszystkie niezbędne materiały malarskie);

Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatu zostaną przesłane po dokonaniu zgłoszenia.

D46B10F9-147C-4325-8184-8328A03FBBC8.jpeg

Hello

Kilka słów o mnie

Z wykształcenia jestem pedagogiem, terapeutą. Obecnie spełniam się  w malarstwie.

W pierwszej chwili, gdy stanęłam przed białym płótnem i zaczęłam wykonywać pierwsze pociągnięcia pędzlem, nie zdawałam sobie sprawy z tego, że będzie to pasja jaka pochłonie mnie w pełni.

Malując odpoczywam, doświadczam harmonii, a także ładuję przysłowiowe „akumulatory”.

Mogę wyrażać siebie, całe spektrum emocji, a także głęboko skrywaną wrażliwość.

Muzyka oraz taniec są dopełnieniem twórczości, towarzyszą mi w trakcie procesu kreacji. Sprawiają, że odczuwam poruszenie najdelikatniejszych strun mojego ciała, tak jakby poddawały się strojeniu.

Dzikość przyrody, kolory żywych miast, kawiarniany gwar i możliwość obserwowania ludzi,

to coś co lubię w podróżach najbardziej. Przemierzam świat w poszukiwaniu piękna i wielobarwności.

Te subtelne i ulotne chwile, gdy przy kawie mogę patrzeć na ludzi, zatrzymać się i zachwycać ich różnorodnością, unikatowością… są bezcenne.

Moim językiem miłości jest bez wątpienia czas spędzany z drugim człowiekiem, uważna rozmowa i alchemia jaka wówczas ma szansę zaistnieć. Ludzki umysł, tajniki świadomości czy natura człowieczeństwa, zawsze wyzwalały we mnie ciekawość by pytać i w tę wiedzę się zagłębiać. Chłonę wówczas odpowiednią lekturę czy rozmowę z drugim człowiekiem,

by poszerzyć swoją perspektywę.

DSC_3072-Edit.jpg

Zapisz się na warsztat lub zadaj mi pytanie 

DSC_2840-Edit.jpg

Dziękuję za wiadomość!

bottom of page