top of page

ŻYWIOŁ I PRECYZJA. EMOCJE I REFLEKSJA. POŁYSK I MAT - WERNIZSAŻ WYSTAWY PT. "CZĄSTKI" AGNIESZKI TOMCZUK. 8 PAŹDZIERNIK 2021 ROKU.

   Każdy z nas posiada wewnątrz siebie żywe cząstki. Wspomnienia pięknych podróży, części świata, ludzi jacy pozostawili po sobie odcisk. Posiadamy w sobie również cząstki emocji jakie ukształtowały nas, spowodowały, że jesteśmy właśnie tacy.
Te żywe części we mnie, budzą i zapraszają do tego by wykreować, zmaterializować te pozostałe cząstki wspomnień na płótnie w formie obrazów. Zachęcają do tego, by obudzić w widzach ich czułe miejsca, wspomnienia, emocje. Gdyż te właśnie cząstki tworzą pełniejszy obraz… siebie, innych i świata.

   Prace zaprezentowane na wystawie, powstały na przełomie lat 2020/2021. Są one odbiciem moich emocji, uczuć, stanów przez jakie przechodziłam w tym czasie. Wywołują radość, skłaniają do refleksji, mogą powodować też inne emocje, dotykając tego co żywe w nas samych.

Kontakt ze sztuką jest dla mnie bardzo ważnym elementem życia. Bez niej świat byłby smutny. Sztuka ubarwia wnętrza, dodaje energii.

W połączeniu z muzyką, tworzy duet idealny. Malując często śpiewam, tańczę… muzyka jest nieodłączną częścią procesu kreacji.

  B323D48F-D315-4C71-B45C-80803EF48383.png

  Spacer we wnetrzach

   WYSTAWA MALARSTWA AGNIESZKI TOMCZUK

  "Sztuka zmywa z duszy kurz codzienności" (Pablo Picasso)

  Termin: 19.06-03.07.2021

  Miejsce: JATKI 2.0 FOOD & CULTURE, ul. Jatki, WROCŁAW

  UHBS2203[1].JPG
  SPRZEDANY
  NJXN9606[1].JPG

  To będzie spacer do głębi wnętrza każdego odwiedzającego… nie tylko po moich zakamarkach duszy. Wierzę w to iż obraz, jego energia przenika obserwującego. To on nadaje mu znaczenie, rozumienie, interpretację. Porywa w rejony magiczne, wyjątkowe. Odsłania emocje.

  bottom of page